Фонди музею

У залах Музею відвідувачам доступна для огляду лише частина експонатів. Всього ж його зібрання налічують понад 2500 експонатів основного фонду і майже 1000 — науково-допоміжного. Ці речі не просто перебувають на зберіганні, а й реставруються і досліджуються нашими науковими співробітниками.

Серед предметів, що містяться у фондах Музею — майже 100 речей, які належали родині Драгоманових-Косачів та її оточенню. Це — українське вбрання, прикраси, книги, дерев’яні шкатулки, скатертина, дзеркало, аптечна шафа, крісло, жіноче портмоне, посуд, віяло, мушля та ін.

Цінними є речі, привезені Ольгою Петровою, внучатою племінницею Лесі Українки, із США — вишита сорочка і керсетка, шкатулка Олени Пчілки для листів. А також — прижиттєві видання творів поетеси. Зберігається 10 картин, написаних Ольгою Сергіїв — племінницею поетеси.

Формування фондів Музею відбувалося як шляхом цілеспрямованої закупівлі експонатів, так і завдяки підтримці благочинців. Нам передавали і передають як окремі речі з приватних зібрань, предмети та документи з родинних архівів, так і цілі колекції. Співробітники Музею роблять усе, аби забезпечити належне збереження та презентацію кожного артефакту.

З приводу передачі до Музею експонатів звертайтесь до нас.