Літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Музей видатної письменниці української літератури міститься в будинку, в якому, власне, народилася і прожила перші роки свого життя Лариса Косач, відома під псевдонімом Леся Українка.

На фасаді будинку — меморіальна дошка, на подвір’і — скульптурне погруддя поетеси, навколо — садок, улюблені квіти Лесі Українки — чорнобривці, мальви, вічнозелений барвінок.

Нині це літературно-меморіальний комплекс, який складається з двох будинків: меморіального та споруди, де розташована експозиція вшанування пам'ятіписьменниці.

Найсвятіше місце в музеї — дитяча кімната Лесі. На стіні — муляж метричної книги, розкритої на сторінці із написом про народження Лариси Петрівни Косач. Тут представлено й особисті речі письменниці: український національний костюм (вишита сорочка, спідниця, фартух, тернова хустка, намисто, стрічки), пенал, чашечка, привезена нею здалекоїіталії.

У п’яти кімнатах меморіального будинку експонуються документи, картини, фотознімки, меблі, багато особистих речей родини та її оточення, що відтворюють атмосферу життя Косачів у Новограді-Волинському (Звягелі).

В першій залі експозиції вшанування пам’яті письменниці викладено її літературну спадщину, твори різних часів, платівку з голосом поетеси. Другу залу відкриває діорама «Лісова пісня». У вітринах — афіші, програми вистав, поставлених на сценах театрів України; сувенірна продукція, присвячена «Лісовій пісні».



1 / 15
Вітальня
2 / 15
3 / 15
Діорама «Лісова пісня»
4 / 15
Будинок, в якому народилася Леся Українка
5 / 15
«Коли битись, то не миритись»
6 / 15
Зал 7
7 / 15
Кімната реліквій
8 / 15
Кабінет
9 / 15
Кабінет
10 / 15
Кабінет
11 / 15
Вітальня
12 / 15
Експонати музею
13 / 15
Книга вражень
14 / 15
У дитячій кімнаті
15 / 15
Дитяча кімната